CosmoWATER STANDARD 15

ZMÄKČOVAČE VODY
Odstraňuje z vody:
tvrdosť

Popis zařízení

Automatický zmäkčovač vody je určený do bytov - max. 2 osoby a pre kotle do 500kW.

Vďaka tomuto zariadeniu je voda vo Vašom kohútiku šetrnejšia nielen k Vašej pokožke, ale aj k potrubiu a domácim spotrebičom.. Kúpeľ bude potešením, ušetríte pracie prostriedky (pracie prášky) a elektrinu pri umývaní, potrubie a domáce spotrebiče budú dlhšie fungovať vďaka tomu, že sa neusadzuje vodný kameň.

Výhody

  • spoľahlivosť a nízke prevádzkové naklady
  • jednoduchá obsluha: automatická kontrola spotreby náplne, signalizácia nízkej hladiny soli, funkcia udržiavania pamäte v prípade výpadku napájania, zabezpečenie proti preplneniu
  • nastavenie tvrdosti vody pomocou obtokového ventilu
  • inteligentné logicko-objemové automatické ovládanie, založené na princípe predpokladu
Maximálny prietok 1,2 m 3 /h
Rozsah pracovných tlakov 1,3-8 bar
Kapacita náplne 15 Litrov
Iónovo-výmenná kapacita 100 m 3 x ˚f
Maximálna kapacita vody medzi regeneráciami- tvrdosť 32˚f (18°dH) 3100 Litrov
Orientačná spotreba vody počas jednej regenerácie 75-90 Litrov
Orientačná spotreba soli počas jednej regenerácie 2,5 kg
Priemer prípojky 1 cal
El. prípojka 230/50 V/Hz
Rozmery (výška / šírka / hĺbka) 660/419/495 mm

Zmäkčovač obsahuje monosférickú iónovýmennú náplň, ktorá odstraňuje z vody ióny vápnika a horčíka spôsobujúce tvrdosť vody. Náplň je po vyčerpaní svojej kapacity regenerovaná roztokom soli - soľankou. Zmäkčovač funguje automaticky a vyžaduje iba, aby užívateľ doplnil soľ - v priemere raz za mesiac. Jednoduchá montáž - pre montáž zariadení postačí prístup k hlavnému prívodu vody do domácnosti, k odtoku do kanalizácie a k elektrickej zásuvke.

V záujme Vášho pohodlia a bezpečnosti, spoločne so zaistením správnej funkčnosti a priebehu záruky, doporučujeme uskutočniť uvedenie do prevádzky prostredníctvom niektorej z autorizovaných spoločností (AFC). Uvedenie do prevádzky môže byť preposlané e-mailom TU.