SPÄŤ

Voda ZO STUDNE

Máte svoj vlastný dom, vlastný vykurovací systém a vlastnú studňu. Nezávislosť vám vyhovuje, ale ... je vaša voda vhodná na pitie? Možno že Vás znepokojuje jej FARBA alebo má NEPRÍJEMNÚ CHUŤ a ZÁPACH? Určite sa zamýšľate, či spĺňuje NORMY a je PRIATEĽNÁ pre Vás a zariadenia vo Vašej domácnosti?

banner 960x300 2

FARBA vody a jej NEPRÍJEMNÁ CHUŤ a ZÁPACH sú najčastejšie spôsobené prítomnosťou železa. Toto je bežný jav vo vode z povrchových a hĺbkových vodných zdrojov. Rovnako často sa v takejto vode vyskytuje aj mangán. Tento ťažký chemický prvok spôsobuje tvorbu tvrdého, ťažko odstrániteľného nánosu. Vo vode s vysokým obsahom železa sa vyvíjajú železité baktérie, ktoré negatívne ovplyvňujú nielen príchuť, ale aj farbu vody. Navyše môžu spôsobovať upchávanie rozvodov vody. Ak je vaša voda hrdzavá, pravdepodobne obsahuje nadbytočné železo, ktorého sa môžete zbaviť pomocou zariadenia Cosmowater Plus vo Vašej domácnosti.

Tvrdosť vody do veľkej miery ovplyvňuje PRIJATEĽNOSŤ vody voči Vám a zariadením vo Vašej domácnosti.. Tvrdá voda, tj voda s vysokým obsahom solí, hlavne vápenatých a horečnatých solí (Ca + Mg), neprospieva pokožke (môže spôsobovať jej podráždenie a vysušovanie), ale nie je vhodná ani pre vykurovacie systémy, domáce spotrebiče a hygienické zariadenia. Vodný kameň, ktorý sa usadzuje v potrubí, kanviciach, práčkach a umývačkách riadu vedie k menšej účinnosti týchto domácich spotrebičov a zrýchľuje proces ich opotrebenia. S mäkkou vodou z vodovodu je aj kúpeľ príjemnejšia, pokožka je zdravšia, vykurovanie je efektívnejšie a lacnejšie, a počas prania ušetrite 60% nákladov na čistiace prostriedky (pracie prášky). Dokonca aj jedlá získajú lepšiu chuť a vzhľad. Lenže ako z tvrdej vody urobiť vodu mäkkú?

Pořiďte si změkčovač vody Cosmowater, hybrydní změkčovač Cosmowater Hybrid nebo Cosmowater Plus.

Podľa nariadenia ministerstva zdravotníctva z roku 2010 musí voda spĺňať príslušné NORMY týkajúce sa obsahu železa, mangánu a tvrdosti, aby bola pre ľudí vhodná na pitie.